Наші напрямки

  • ПН 08.00 - 20.00
  • ВТ 08.00 - 20.00
  • СР 08.00 - 20.00
  • ЧТ 08.00 - 20.00
  • ПТ 08.00 - 20.00
  • СБ 08.00 - 18.00
  • НД 08.00 - 18.00

Психотерапія - психіатрія

У медичному центрі Ала Атлантіс ви можете знайти будь-яку необхідну Вам допомогу, в тому числі і психологічну. Наші психотерапевти для дорослих і дітей допоможуть вам в боротьбі з депресією, ПТСР, РПП, в боротьбі із залежностями і іншими психологічними розладами. 

Пост стресові стани

В умовах збільшеної напруженості сучасного життя стресові ситуації, на жаль, стають частим перешкодою в житті людини і нерідко набувають затяжний хронічний характер. Тривало існуючі стресові впливу викликають специфічні зміни діяльності нервової системи, що призводить до порушень функції серця і кардіологічних проблем. Симптоми дистресу можуть проявлятися дратівливістю, апатією, порушенням сну, втратою сенсу життя, зниженням працездатності. Якщо симптоми зберігаються більше 2-х тижнів, слід звернутися до психіатра.

Тривожні та панічні розлади

Тривожні розлади - це група розладів, при яких переважаючими симптомами стають ірраціональний неконтрольований страх і стійке почуття тривоги, які можуть виникати в ситуаціях, в дійсності не представляють поточної небезпеки.

Переживання тривоги є нормальною адаптивної реакцією організму на змінюються умови або загрозливі події. Однак страхи можуть представляти серйозну проблему для людини, якщо рівень тривожності досягає патологічних масштабів. Це завдає обмеження на нормальну життєдіяльність пацієнта, що значно знижує його якість життя. Також тривале існування тривожного розладу різко підвищує ризик виникнення інших психічних порушень, таких як депресивний розлад (приблизно в 15 разів) і патологічні залежності (приблизно в 20 разів).

До основних тривожних розладів відносяться наступні порушення

Панічний розлад - до основних симптомів захворювання відносяться повторювані напади ірраціональної тривоги (паніки), що не обмежуються певною ситуацією або будь-якими специфічними обставинами.

Домінуючі симптоми: несподівано виникає тахікардія (прискорене серцебиття), пітливість, тремор, сухість у роті, болі в грудях, утруднене дихання, відчуття задухи і нудоти, а також запаморочення і відчуття нереальності того, що відбувається.

Агорафобія - група тривожних розладів, що охоплює ряд фобій, до яких відноситься хворобливий страх відкритих просторів і громадських місць. Пацієнти відчувають неконтрольовану тривогу при знаходженні в натовпі, відмовляються відвідувати магазини та інші людні місця, обмежують виходи з дому без супроводу, відчувають труднощі в самостійному користуванні громадським транспортом. Агорафобія є одним з найбільш дезадаптуючих видів фобічних розладів.

Домінуючі симптоми: при зануренні в страшну ситуацію у пацієнтів різко посилюється тривога, частішає серцебиття і дихання, з'являється пітливість і запаморочення, в ряді випадків розвивається панічна атака. Як правило, такі пацієнти всіляко намагаються уникати тих ситуацій, які викликають у них напад паніки, що сприяє закріпленню тривожного розладу, змінює звичний життєвий уклад і заважає нормальній життєдіяльності.

Генералізований тривожний розлад - проявляється постійним почуттям неспокою, напруги і стійкою тривогою з приводу самих різних життєвих подій, ймовірність настання яких надзвичайно мала. Тривога при цьому не обмежується будь - якими певними зовнішніми обставинами, тому пацієнту нерідко складно окреслити коло ситуацій, які запускають паніку.

Домінуючі симптоми: найбільш типові скарги на відчуття постійної нервозності, тремтіння, м'язову напругу, пітливість, тахікардію, запаморочення, дискомфорт в епігастральній ділянці. Нерідко пацієнт відчуває страх за своїх близьких, страждає від похмурих передчуттів. Для встановлення діагнозу генералізованого тривожного розладу описані симптоми повинні бути присутніми протягом щонайменше 6 місяців.

Соціальна фобія - в основі цього тривожного розладу лежить страх потрапити в поле зору оточуючих, а також опинитися в незручному становищі, бути осміяним або приниженим, що призводить до формування реакції уникнення подібних ситуацій. Нерідко цей розлад поєднується з низькою самооцінкою і боязню критики. Страхи можуть проявлятися при прийомі їжі в громадському місці, необхідності підтримки розмови під час випадкової зустрічі зі знайомими в присутності чужих людей, відвідуванні публічних місць і групових занять.

Домінуючі симптоми: тремор рук, нудота (може бути присутнім страх блювоти), імперативні позиви до сечовипускання або дефекації (або страх виникнення таких позивів), почервоніння обличчя. Іноді пацієнт приймає одне з таких побічних проявів тривоги за основне захворювання. Уникнення страшних ситуацій викликає значний психоемоційний стрес, оскільки сама людина усвідомлює, що його реакція є надмірною і не має під собою розумних підстав.

Специфічні фобії - це страхи, обмежені вузько специфічними ситуаціями, такими як, наприклад, перебування в безпосередній близькості від тварин певного біологічного виду, перебування в темряві, на висоті, в замкнутому просторі. До специфічних фобій відносяться також боязнь авіаперельотів, страхи з приводу вживання певних видів продуктів, відвідування лікаря, медичних маніпуляцій і виду крові. При зіткненні з страшними стимулами або при виникненні думок про них у людини «запускається» тривога і спостерігаються симптоми, описані вище.

Лікування залежностей в Дніпрі

Ми надаємо допомогу при алкогольній, тютюновій, наркотичній, комп'ютерній, ігровій залежності. Залежна поведінка-це хвороба, яка руйнує особистість людини та її соціальне життя. Чим швидше буде розпочато лікування, тим більше можливостей зупинити хворобу і запобігти важкі ускладнення. Якщо у людини, що страждає залежністю, немає бажання лікуватися, наші фахівці навчать родичів прийомам і технологіям мотивації.

Лікування анорексії \ булемії \ РПП

Розлади прийому їжі (РПП) – це група захворювань, в основі яких лежить порушення харчової поведінки (здатності контролювати своєчасний і правильний прийом їжі). Людина, що страждає розладом харчової поведінки, надмірно стурбований питанням своєї ваги і використовує різні способи (спорт, виснажливі дієти, лікарські засоби), які переслідують єдину мету – домогтися ідеальних, з його точки зору, пропорцій тіла. При цьому пацієнт відчуває постійний страх набрати «зайві» кілограми.

Головна небезпека порушень прийому їжі-неминуче виникнення проблем в роботі різних систем організму (травної, ендокринної та ін.), що може провокувати серйозні соматичні захворювання. Також в більшості випадків РПП супроводжують депресії, тривожні розлади і зловживання психоактивними речовинами.

До основних розладів прийому їжі відносять

  • нервову анорексію;
  • нервову булімію;
  • компульсивное переїдання.

Нервова анорексія

Багато людей, які страждають на анорексію, вважають свою вагу надмірною, навіть якщо вона нижча за норму. Контроль харчування і ваги стає нав'язливою ідеєю. Пацієнти, як правило, не вважають себе хворими і не звертаються за допомогою, навіть якщо їх вага досягає катастрофічно низьких цифр і загрожує життю.

Головна небезпека порушень прийому їжі-виникнення неминучих порушень функціонування організму, що може призводити до серйозних захворювань травної, ендокринної, репродуктивних систем. Також у багатьох випадках анорексія супроводжується депресією, тривожними розладами та зловживанням психоактивними речовинами.

В симптоматиці нервової анорексії відзначаються

  • Крайнє виснаження організму, при якому дефіцит ваги перевищує 15% від нормальної або очікуваної для даного віку величини тіла;
  • Втрата ваги за рахунок відмови від їжі, яка "повнить", викликання блювоти, прийом проносних, діуретиків і промивання шлунково-кишкового тракту, надмірні фізичні вправи, використання засобів, що пригнічують апетит;
  • Сильний страх набрати вагу;
  • Неправильне уявлення хворого про свою фігуру з спотворенням образу тіла та ідеями про власну непривабливість;
  • Відсутність менструації або аменорея / втрата статевого потягу ( у чоловіків);
  • Вкрай обмежене харчування.

Деякі пацієнти з нервовою анорексією добре відновлюються після лікування, і хвороба проявляється лише одноразовим епізодом. Однак у більшості розлад набуває хронічну, затяжну форму, особливо при відсутності специфічної терапії.

При відсутності лікування з часом можуть з'явитися такі симптоми

  • Підвищення крихкості кісток (остеопенія або остеопороз);
  • Ламкість волосся і нігтів;
  • Сухість і жовтизна шкіри;
  • Зростання Пушкова волосся по всьому тілу;
  • Анемія, слабкість і втрата м'язової маси;
  • Запір;
  • Слабкість дихання, пульсу, низький кров'яний тиск;
  • Пошкодження структур і порушення функцій серцевого м'яза;
  • Мультиорганные порушення;
  • Зниження внутрішньої температури тіла, що викликає постійне відчуття холоду;
  • Підвищена стомлюваність, млявість;
  • Безпліддя.

Лікування анорексії в Ала Атлантіс

Формат багатопрофільної клініки дозволяє надавати комплексну діагностику супутніх соматичних захворювань і надати необхідну допомогу пацієнтові за участю психіатра, клінічного психолога, психотерапевта, дієтолога, ендокринолога, терапевта.

Комплексна програма лікування, що включає в себе нормалізацію режиму харчування, лікарську терапію, когнітивно-поведінкову, сімейну терапію.

Нервова булімія

Симптом

  • Регулярні напади переїдання (прийом великої кількості їжі за короткий період часу);
  • Відсутність самоконтролю під час нападу;
  • Викликання блювоти, прийом проносних або сечогінних препаратів, жорсткі дієти або голодування з одночасними виснажливими фізичними навантаженнями;
  • Сильні переживання з приводу великої ваги.

Пацієнти з булімією бояться збільшення ваги і намагаються схуднути через комплекси і сорому з приводу фігури. Ланцюжок "переїдання-блювота" може повторюватися від декількох разів на тиждень до декількох разів на день.

Порушення, що виникають внаслідок частих блювот

  • Хронічне запалення і болю в горлі;
  • Набухання слинних залоз;
  • Витончення зубної емалі, збільшення чутливості зубів і збільшення ризику карієсу внаслідок впливу шлункової кислоти;
  • Проблеми з шлунково-кишковим трактом;
  • Зневоднення;
  • Дисбаланс електролітів (натрію, кальцію, калію та інших мінералів), який може бути причиною серцевих нападів.

Компульсивное переїдання

Є найпоширенішим розладом прийому їжі, при якому спостерігається підвищення апетиту і збільшення кількості споживаної їжі. Це порушення не включає ознаки нервової булімії або анорексії.

При компульсивному переїданні людина втрачає контроль над кількістю споживаної їжі. На відміну від булімії, переїдання не супроводжується блювотою, голодуванням або надмірними фізичними навантаженнями.

Найбільш частим наслідком компульсивного переїдання є зайва вага і ожиріння. Люди із зайвою вагою і симптомами переїдання відчувають почуття провини і сорому, у них спостерігаються симптоми дистресу, які, в свою чергу, провокують нові епізоди переїдання.

Лікування біполярних розладів

Біполярний афективний розлад (БАР): є одним з найпоширеніших розладів настрою і характеризується повторюваними маніакальними, депресивними та змішаними епізодами (фазами). При цьому в період між фазами симптоматика захворювання повністю відсутня, і пацієнти повертаються до нормального рівня активності, успішно вчаться і працюють.

  • Відповідно до сучасних уявлень, виділяють дві основні форми біполярного афективного розладу (БАР) - БАР I типу (БАР I) і БАР II типу (БАР II):

  • БАР I типу (маніакально-депресивний психоз, МДП)– характеризується розгорнутими епізодами манії і депресії, розділеними періодами нормального самопочуття.

  • БАР II типу-характеризується переважанням депресивних фаз і короткими «підйомами» (гіпоманікальними станами). Цей вид розладу небезпечний високим ризиком суїциду і часто поєднується з тривожними розладами, такими як обсесивно-компульсивний, генералізований тривожний або ;панічний розлад, а також соціальною фобією.

Ознаки та симптоми депресивної фази при БАР

  • Знижений настрій;
  • Втрата здатності радіти і цікавитися чим-небудь;
  • Зниження енергійності, підвищена стомлюваність.

Додаткові симптоми можуть проявлятися

  • Зниженням уваги і здатності до концентрації;
  • Зниженою самооцінкою;
  • Ідеєю провини і почуттям власної малоцінності;
  • Тривожним збудженням (ажитацією) або загальмованістю;
  • Агресивними діями, спрямованими, перш за все, на себе (самоушкодження або суїцидальна поведінка);
  • Порушеннями сну (утруднене засинання, часті нічні пробудження, ранній ранковий підйом);
  • Зниженням апетиту.

Крім того, при депресії в рамках БАР можуть зустрічатися так звані «атипові риси», такі як сонливість в денний час, підвищений апетит (з тягою до їжі, насиченою вуглеводами – наприклад, шоколад), тяжкість в тілі (особливо в м'язах плечового пояса), підвищена чутливість до зовнішніх емоційних подразників.

Ознаки та симптоми манії

  1. Підвищений, дратівливе або підозріле настрій, не характерне для даної людини (зміна настрою має бути виразним і зберігатися протягом щонайменше тижня).
  2. Повинні бути присутніми мінімум; три з наступних симптомів (якщо настрій тільки дратівливе, то чотири), що викликають серйозні порушення особистої та соціальної комунікації (конфлікти в сім'ї, на роботі, з правоохоронними органами). В такому випадку може знадобитися необхідність в госпіталізації, в тому числі в превентивному порядку.
  • Підвищена самооцінка, ідея власної особливої значущості і грандіозності;
  • Зниження потреби уві сні (досить 3-х годин сну на добу);
  • Підвищена балакучість ("Мовний натиск");
  • Прискорення мислення або суб'єктивне відчуття "скачуть думок";
  • Висока отвлекаемость;
  • Підвищена залученість в цілеспрямовану активність (продуктивна діяльність на роботі, в побуті, Інтенсивні заняття спортом);
  • Підвищена потреба в отриманні задоволення (секс, покупки, невиправдані грошові вкладення).

Гіпоманія є більш м'якою формою манії і особливо характерна для біполярного афективного розладу другого типу (БАР II типу).

Ознаки змішаного епізоду

Окрім епізодів депресії та манії, у пацієнтів з БАР можуть виникати змішані епізоди, в яких присутні симптоми як депресії, так і манії. Ці періоди особливо небезпечні щодо вчинення суїцидальних спроб, а також інших небезпечних імпульсивних дій.

Лікування неврозів

Невротичні розлади (неврози) – стану, що виникають на тлі тривало пережитих стресових і конфліктних ситуацій. Ці стани пов'язані з реакцією на певні життєві ситуації, такі як складності в сімейних відносинах, на роботі і т.д. при неврозах завжди присутній усвідомлення пацієнтом патологічності свого стану, і при правильному терапевтичному підході можливо швидке настання вираженого поліпшення і одужання.

Основні симптоми невротичного стану

  • занепокоєння,
  • тривога,
  • паніка,
  • страх,
  • порушення сну.

При таких станах характерні перебільшена оцінка своїх переживань, страхів і відчуттів, переважання почуття невизначеної загрози для життя і здоров'я, поява нав'язливих думок або дій. Нерідко спостерігається стереотипна поведінка з уникненням місць або ситуацій, в яких людина випробував неприємні емоції і відчуття. Такі відчуття і поведінка стають єдино прийнятними для пацієнта і викликають зміни звичок і стилю життя. Тривалий невротичний стан часто трансформується в депресію, приводячи нерідко до серйозних психологічних і соматичних захворювань.

Лікування депресії Дніпро

Поряд з тривожними розладами депресія відноситься до числа найбільш часто зустрічаються психічних порушень. Депресивні епізоди можуть розвиватися як самостійне захворювання, так і супроводжувати біполярний і рекурентне депресивний розлади, нерідко виникають при органічних захворюваннях головного мозку (епілепсія, психоорганический синдром, психічна патологія пізнього віку, наслідки черепно-мозкових травм).

У повсякденному житті нерідко можна почути:»у мене депресія". При цьому під депресією мається на увазі поганий настрій, що виникло з різних приводів: забутий будинку парасольку в дощову погоду, відсутність очікуваного в кінці року бонусу, конфлікт з сином-підлітком і ін. Депресія-це комплекс симптомів.

Симптоми депресії

Один з її ознак – тривала відсутність настрою (більше 2-х тижнів). Причому ніякі зовнішні обставини (жарт, приємна зустріч, радісні і довгоочікувані події) не можуть його змінити. У ряді випадків людина може відчувати безпричинну тривогу, занепокоєння за близьких і власне здоров'я. Депресія завжди супроводжується зниженням працездатності, швидкою стомлюваністю, труднощами концентрації уваги. Найзвичніші, повсякденні справи здаються складними і важкими. З'являється дратівливість, нерідко по самим незначним приводів. Пропадає інтерес до навколишнього: роботі, улюблених занять, зникає відчуття задоволення. Їжа здається несмачною, улюблена передача - нудною, Вечірка з друзями – безцільною тратою часу. Майбутнє бачиться в похмурих тонах, безперспективним і безрадісним.

Ще один прояв депресивних розладів - порушення сну. Нічний сон стає поверхневим, переривчастим, з ранніми (на 2-3 години раніше звичайного часу) пробудженнями. Знижується апетит, що тягне за собою швидку втрату ваги.

Найнебезпечнішим симптомом депресії є думки про самогубство, які в найважчих випадках можуть призвести до конкретних дій. Оточуючим важливо зрозуміти, що пацієнт не може контролювати свій стан і позбутися від хвороби зусиллям волі. З поганим настроєм ми впоратися можемо. Хороша музика, смачна їжа, смішний анекдот – і життя налагоджується. Але депресія-це хвороба, яка вимагає спеціального, часто медикаментозного лікування. Простим переконанням або самонавіюванням вилікуватися від неї неможливо.

Отже, основні симптоми депресії:

  • зниження або порушення апетиту.

Види депресії

  • депресивні реакції
  • психогенна депресія
  • реактивна депресія
  • сезонний депресивний розлад

Тривале перебування в депресивному стані здатне загострювати перебіг соматичних захворювань, таких як гіпертонічна хвороба, стенокардія, бронхіальна астма, ускладнюючи при цьому їх лікування і обтяжуючи прогноз. Якщо симптоми депресії зберігаються більше 2-х тижнів, слід звернутися до психіатра. Ви можете звернутися до психіатра в медичному центрі Ala Atlantis.

 

Наші спеціалісти
Діалло (Лисунець)
Віра Богданівна
Психіатр
Лисенко
Віктор Миколайович
Психіатр - нарколог, психотерапевт